Zmiany dosięgły również naszą stronę WFEH.pl. Właśnie stajemy się stowarzyszeniem- Prócz nowości papierologicznych, będzie także nowa strona! Już wkrótce ponowne otwarcie, bądźcie cierpliwi!!

Strona wystartuje za:

Want to know when we launch? Signup to our newsletter.

Subscribe feed Follow us on Twitter Be our fans on Facebook MySpace page Linkedin profile Flickr photos YouTube videos Vimeo videos

Copyright © WFEH | Published By Gooyaabi Templates | Powered By Blogger
Design by ThemeWarrior | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com

Szukaj na stronie

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Najczęściej zaglądacie

JESTEŚMY NA INSTAGRAMIE!

Co aktualnie robimy?

Czekamy aż stopnieje śnieg! Rozwijamy stronę!

Krzysztof Gorczyca i WFEH międzynarodowo!


Nasze wieloletnie zaangażowanie w tematykę powstańczą nabiera rozgłosu- tym razem międzynarodowego. Wszystko za sprawą Krzysztofa Gorczycy i jego obecności na międzynarodowej konferencji PAX MILITARIS: LUDZIE, UZBROJENIE, FORTYFIKACJE.


W dniach 25-26 kwietnia odbyła się w Mińsku (Białoruś) międzynarodowa naukowo-praktyczna konferencja: „PAX MILITARIS: LUDZIE, UZBROJENIE, FORTYFIKACJE (od starożytności do początku XIX w.). Organizatorami byli: Instytut Historii Narodowej Akademii Nauk Białorusi i Muzeum Historii Miasta Mińska. Uczestniczyło w niej ponad 70 osób z Białorusi, Rosji, Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Ukrainy.
Na tym forum dwóch archeologów w swoich referatach przedstawiło część dokonań WFEH z ostatnich lat. Krzysztof Gorczyca z Muzeum Okręgowego w Koninie – „Archeologiczne badania pól bitewnych powstania 1863 roku” i Michał Górny z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – „Wojskowość powstania 1863 na podstawie źródeł archeologicznych”. Wystąpienia spotkały się z zainteresowaniem i wywołały dyskusję prowadzoną częściowo po polsku ! (okazuje się, że dużo Białorusinów zna polski język).
Tym sposobem informacja o osiągnięciach WFEH zaistniała po raz pierwszy poza Polską.


 

 
 

 

Polub, udostępnij- Pomagasz