-->
Krzysztof Gorczyca i WFEH międzynarodowo!


Nasze wieloletnie zaangażowanie w tematykę powstańczą nabiera rozgłosu- tym razem międzynarodowego. Wszystko za sprawą Krzysztofa Gorczycy i jego obecności na międzynarodowej konferencji PAX MILITARIS: LUDZIE, UZBROJENIE, FORTYFIKACJE.

W dniach 25-26 kwietnia odbyła się w Mińsku (Białoruś) międzynarodowa naukowo-praktyczna konferencja: „PAX MILITARIS: LUDZIE, UZBROJENIE, FORTYFIKACJE (od starożytności do początku XIX w.). Organizatorami byli: Instytut Historii Narodowej Akademii Nauk Białorusi i Muzeum Historii Miasta Mińska. Uczestniczyło w niej ponad 70 osób z Białorusi, Rosji, Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Ukrainy.
Na tym forum dwóch archeologów w swoich referatach przedstawiło część dokonań WFEH z ostatnich lat. Krzysztof Gorczyca z Muzeum Okręgowego w Koninie – „Archeologiczne badania pól bitewnych powstania 1863 roku” i Michał Górny z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – „Wojskowość powstania 1863 na podstawie źródeł archeologicznych”. Wystąpienia spotkały się z zainteresowaniem i wywołały dyskusję prowadzoną częściowo po polsku ! (okazuje się, że dużo Białorusinów zna polski język).
Tym sposobem informacja o osiągnięciach WFEH zaistniała po raz pierwszy poza Polską. 

 


 

Kontakt

PYTANIA, POMYSŁ, HISTORIA? NAPISZ KONIECZNIE!

.

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Bezpośrednia

Szybka Współpraca

Jak historia pokazuje, czasami największe odkrycia to rola zwykłego przypadku. Pragniemy jednak wspomóc ślepy los, i pozostajemy z Wami w bezpośrednim kontakcie. Chcesz zgłosić coś anonimowo, chciałbyś zacząć współprace, wskazać temat, którym powinniśmy się zająć? Zapraszamy do nas, lub do naszej poczty!

Lokalizacja/ obszar działań

Wielkopolska, Konin. (Ślesin, Słupca, Stare Miasto, Skulsk, Turek)

Telefony:

Artur Chojnacki 517 954 083

Dron, fotografia lotnicza. Marek Stolarek 606 803 496

Mapy, aktualne działania. Sebastian Kubiak 883 006 660

Współpraca. Szczepan Ciechalski 796 313 586