popup

okienko fb po lewej

Krzysztof Gorczyca i WFEH międzynarodowo!Nasze wieloletnie zaangażowanie w tematykę powstańczą nabiera rozgłosu- tym razem międzynarodowego. Wszystko za sprawą Krzysztofa Gorczycy i jego obecności na międzynarodowej konferencji PAX MILITARIS: LUDZIE, UZBROJENIE, FORTYFIKACJE.

W dniach 25-26 kwietnia odbyła się w Mińsku (Białoruś) międzynarodowa naukowo-praktyczna konferencja: „PAX MILITARIS: LUDZIE, UZBROJENIE, FORTYFIKACJE (od starożytności do początku XIX w.). Organizatorami byli: Instytut Historii Narodowej Akademii Nauk Białorusi i Muzeum Historii Miasta Mińska. Uczestniczyło w niej ponad 70 osób z Białorusi, Rosji, Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Ukrainy.
Na tym forum dwóch archeologów w swoich referatach przedstawiło część dokonań WFEH z ostatnich lat. Krzysztof Gorczyca z Muzeum Okręgowego w Koninie – „Archeologiczne badania pól bitewnych powstania 1863 roku” i Michał Górny z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – „Wojskowość powstania 1863 na podstawie źródeł archeologicznych”. Wystąpienia spotkały się z zainteresowaniem i wywołały dyskusję prowadzoną częściowo po polsku ! (okazuje się, że dużo Białorusinów zna polski język).
Tym sposobem informacja o osiągnięciach WFEH zaistniała po raz pierwszy poza Polską. 

 


 

Przekaż dalej

Skontaktuj się

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *

STOWARZYSZENIE WIELKOPOLSKIE FORUM EKSPLORACYJNO - HISTORYCZNE
0
Published By Gooyaabi Templates |Powered By Blogger
www.chojnacki.konin.pl