-->
Rekonstrukcja Bitwy pod Igncewem- Zdjęcia!

Zapraszam do obejrzenia galerii z rekonstrukcji bitwy powstańczej pod Ignacewem. Miejsce sprawdzone przez ekipę WFEH! Więcej o efektach już niebawem.


Ponad stu rekonstruktorów, armaty, konie. Prawdziwości tej inscenizacji dodawały pirotechniczne efekty. Paliło się, kurzyło i dymiło. Konie rżały i słychać było strzały.
W 150. rocznicę Powstania Styczniowego odtworzono jedną z największych bitew w tym regionie – pod Ignacewem. Rekonstrukcji bitwy na taką skalę w tej części Wielkopolski jak dotąd jeszcze nie było.
Scenariusz tego wydarzenia napisała historia, ale w słowa i komentarz ubrał wszystko historyk, Jarosław Stryjek z Wołomina. - Chciałem aby ludzie, którzy to oglądali zapamiętali, że były dwie bitwy, że był Taczanowski, że była zacięta walka i że raz Polacy przegrali a raz wygrali – mówi.
- Chodziło też o to, by ludzie, którzy patrzyli na rekonstrukcję wiedzieli, kto atakuje, kto pada, a kto wychodzi - taki stworzyłem spektakl, na świeżym powietrzu – dodaje historyk z uśmiechem.

Ogromny wkład w to wydarzenie włożyło Stowarzyszenie Historyczno-Edukacyjne im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich - z Taczanowskim, w rolę którego wcielił się pan Michał.
- Taka rekonstrukcja uczy. Choć dziś mamy inną sytuację, inne zadania i możliwości, musimy brać przykład z patriotyzmu naszych przodków – powiedział nam krótko po obejrzeniu bitwy wojewoda Wielkopolski Piotr Florek.

Tłumy widzów podziwiających widowisko podziękowały rekonstruktorom brawami.
 (konin.naszemiasto.pl)
 

Kontakt

PYTANIA, POMYSŁ, HISTORIA? NAPISZ KONIECZNIE!

.

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Bezpośrednia

Szybka Współpraca

Jak historia pokazuje, czasami największe odkrycia to rola zwykłego przypadku. Pragniemy jednak wspomóc ślepy los, i pozostajemy z Wami w bezpośrednim kontakcie. Chcesz zgłosić coś anonimowo, chciałbyś zacząć współprace, wskazać temat, którym powinniśmy się zająć? Zapraszamy do nas, lub do naszej poczty!

Lokalizacja/ obszar działań

Wielkopolska, Konin. (Ślesin, Słupca, Stare Miasto, Skulsk, Turek)

Telefony:

Artur Chojnacki 517 954 083

Dron, fotografia lotnicza. Marek Stolarek 606 803 496

Mapy, aktualne działania. Sebastian Kubiak 883 006 660

Współpraca. Szczepan Ciechalski 796 313 586