Zmiany dosięgły również naszą stronę WFEH.pl. Właśnie stajemy się stowarzyszeniem- Prócz nowości papierologicznych, będzie także nowa strona! Już wkrótce ponowne otwarcie, bądźcie cierpliwi!!

Strona wystartuje za:

Want to know when we launch? Signup to our newsletter.

Subscribe feed Follow us on Twitter Be our fans on Facebook MySpace page Linkedin profile Flickr photos YouTube videos Vimeo videos

Copyright © WFEH | Published By Gooyaabi Templates | Powered By Blogger
Design by ThemeWarrior | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com

Szukaj na stronie

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Najczęściej zaglądacie

JESTEŚMY NA INSTAGRAMIE!

Co aktualnie robimy?

Czekamy aż stopnieje śnieg! Rozwijamy stronę!

Pradzieje- Pierwszy wspólny obóz archeologiczny Jarotki 2010

Kto by pomyślał, że to już prawie 8 lat? Międzynarodowy Obóz Archeologiczny z 2010 roku organizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie był pierwszym obozem, w którym uczestniczyliśmy.
Takie ekspedycje integracyjne prowadzimy od 4 lat. Organizatorem jest Stowarzyszenie Współpracy Polska- Wschód, oddział wielkopolski w Koninie. W poprzednich latach kopaliśmy w Żychlinie i Szczepidle k. Krzymowa. W tym roku jesteśmy w Jarotkach. Od dawna wiedzieliśmy, że tutaj coś może być, ale dopiero teraz udało nam się przyjechać. Gościmy 14 studentów historii z Rosji, z którymi przyjechał wykładowca Państwowego Uniwersytetu w Briańsku Artur Czubur, docent na wydziale historycznym. Do pomocy zaprosiliśmy również tzw. poszukiwaczy, członków Konińskiej Grupy Rekonstrukcyjnej oraz Wielkopolskiego Forum Eksploracyjno- Historycznego, którzy sprawdzili całe pole za pomocą wykrywaczy metalu. Udało się stworzyć fajną grupę ludzi pełnych pasji i zapału do pracy. W przyszłym roku planujemy rozszerzyć współpracę międzynarodową i zaprosić także studentów z Ukrainy – powiedział nam Krzysztof Gorczyca.
Polub, udostępnij- Pomagasz