-->
Obóz archeologiczny Jarotki 2010


Kto by pomyślał, że to już prawie 10 lat? Międzynarodowy Obóz Archeologiczny z 2010 roku organizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie był pierwszym obozem, w którym uczestniczyliśmy.

 Takie ekspedycje integracyjne prowadzimy od 4 lat. Organizatorem jest Stowarzyszenie Współpracy Polska- Wschód, oddział wielkopolski w Koninie. W poprzednich latach kopaliśmy w Żychlinie i Szczepidle k. Krzymowa. W tym roku jesteśmy w Jarotkach. Od dawna wiedzieliśmy, że tutaj coś może być, ale dopiero teraz udało nam się przyjechać. Gościmy 14 studentów historii z Rosji, z którymi przyjechał wykładowca Państwowego Uniwersytetu w Briańsku Artur Czubur, docent na wydziale historycznym. Do pomocy zaprosiliśmy również tzw. poszukiwaczy, członków Konińskiej Grupy Rekonstrukcyjnej oraz Wielkopolskiego Forum Eksploracyjno- Historycznego, którzy sprawdzili całe pole za pomocą wykrywaczy metalu. Udało się stworzyć fajną grupę ludzi pełnych pasji i zapału do pracy. W przyszłym roku planujemy rozszerzyć współpracę międzynarodową i zaprosić także studentów z Ukrainy – powiedział nam Krzysztof Gorczyca.
Kontakt

PYTANIA, POMYSŁ, HISTORIA? NAPISZ KONIECZNIE!

.

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Bezpośrednia

Szybka Współpraca

Jak historia pokazuje, czasami największe odkrycia to rola zwykłego przypadku. Pragniemy jednak wspomóc ślepy los, i pozostajemy z Wami w bezpośrednim kontakcie. Chcesz zgłosić coś anonimowo, chciałbyś zacząć współprace, wskazać temat, którym powinniśmy się zająć? Zapraszamy do nas, lub do naszej poczty!

Lokalizacja/ obszar działań

Wielkopolska, Konin. (Ślesin, Słupca, Stare Miasto, Skulsk, Turek)

Telefony:

Artur Chojnacki 517 954 083

Dron, fotografia lotnicza. Marek Stolarek 606 803 496

Mapy, aktualne działania. Sebastian Kubiak 883 006 660

Współpraca. Szczepan Ciechalski 796 313 586